MÔJ PROBLÉM MENOM SEBAPOŠKODZOVANIE

13.02.2014 12:23

Neviem ako začať o tom písať, skúsim zažať tam kde to cele začalo. Ja som nikdy nemala potrebu ubližovať si, aj som vedela že niektorý ľudia to robia ale ja som ich priam odsudzovala že to je choré a že ich to musí bolieť no proste som nechápala prečo to robia. No ale to som bola ešte dosť malá. Potom nejako v tej mojej puberte sme si z mojou BFF zaumienili že budeme EMO proste sa nám ten štýl páčil. Začali sme sa teda obliekať do čierneho, tmavo sa maľovať, tupírovať si vlasy, vo vlasoch nosiť obrovské mašle, nechty vždy nalakované na čierno no proste sme boli EMO. A vtedy nejako začali ľudia, kamaráti proste okolie sa nás vypytovať či sa aj režeme že to emáci robia. A my samozrejme že nie že nám až tak zas nešibe. No a vtedy nejako sa mi v hlavičke zjavili tie nutkavé pocity sa porezať no vtedy som tým nemala čo riešiť proste som to robila z nudy, zo srandy, aby som sa mohla machrovať bola som blbá. Čím sme boli staršie štýl EMO sa vytratil no mňa fascinovalo to rezanie tak som o tom začala hľadať rôzne veci na nete v knihách všade a všade sa písalo to isté že sa tým vlastne riešia problémy teda v skratke povedané. A teda som sa rozhodla že ak ma niečo naštve že budem smutná alebo tak že sa skúsim porezať či to bude fungovať. Nevidela som na tom nič zlé ved som to robila tak či tak a prečo to robiť z nudy keď mi to môže dokonca pomôcť. A naozaj mala som problém porezala som sa a problém bol fuč pretože som už necítila psychickú bolesť ale len tú fyzickú. škoda len že tá úľava trvala moc krátko. A čim bol problém väčší tým musela byť aj rana väčšia. Postupne som to prestala robiť z nudy a začala som to robiť len pri fakt veľkých problémoch. No časom som sa to stupňovalo robila som to čím ďalej tým viac pri akom koľ-vek náznaku problému.  Robím to dodnes neviem stým už prestať. Teraz to mám tak že jednu dobu to robím stále a druhu dobu na to ani nepomyslím. Čím som bola staršia zmenila som aj spôsob robenia rán už sa nerežem teraz sa podpaľujem asi to bude znieť divne keď poviem že podpaľovanie je praktickejšie ako rezanie že. Pravdu povediac hanbím sa za to, štve ma to že mi zostávajú jazvy. Štve ma to celé že to vôbec robím. Ešte že mám tú BFF väčšinou jej o tom poviem keď to spravím ona to chápem teda pokiaľ sa to dá chápať. Ale robí mi to veľký problém o tom z hocikým hovoriť aj snu vždy keď jej o tom hovorím plačem. Ale ona ma neodsudzuje ona ma má rada takú aká som. Neviem ako by som dopadla keby som sa nemala komu zdôveriť. Samozrejme že by som sa toho nutkavého pocitu robiť si zle chcela zbaviť. Ale nejde to skúšala som to. Je vtipné že keď som v pohode keď som veselá ja si neviem predstaviť ako to môžem robiť ako môžem tú bolesť vydržať. Proste nikdy by som to nespravila. No lenže ak mám nejaký problém tak mne ako keby cvaklo v hlave a myslím len na to kde mám zapaľovača proste nič iné ma nezaujíma len že musím to spraviť. Som ako v tranze. Tak to by bol o mojom robení si zle asi všetko. 

  

...

je to to jedine

Dátum: 11.08.2017 | Vložil: fredy

Je to to jedine co moze mladym ludom davat istotu zvladnut emocionalne ci psychicke rozpolozenie v danej situacii napr.ked sa citi az ako biologicky odpad

katy

Dátum: 19.02.2017 | Vložil: katka

ak sa chce niekto porozprávať s niekým kto to tiež všetko prežíva tak sa ozvite

pozdrav

Dátum: 19.02.2017 | Vložil: katarína kotrasová

som rovnako ako asi vy všetci závislá na rezaní a ak si chce niekto pokecať o tom aké to je alebo ako sa cíti budem len rada viem ako trpia ludia s anorexiou a aj ked trpia rezaním takže kludne ma kontaktujte

Prosba

Dátum: 14.02.2017 | Vložil: Es2017

Ahojte, som študentkou psychológie v Olomouci. Oslovujem vás prostredníctvom tohto príspevku z dôvodu, že *hľadám* ľudí - konverzačných partnerov pre svoju bakalársku prácu, ktorá je zameraná na zámerné sebapoškodzovanie. Výskum bude prebiehať formou rozhovorov. Všetko bude kompletne ANONYMNÉ. Hľadám ľudí vo veku od 18 rokov, ktorí sa v minulosti či naďalej v súčasnosti sebapoškodzujú. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuje prostredníctvom mailu: vyskumdsh2017@gmail.com. Ďakujem vopred.

Poznam to

Dátum: 22.08.2015 | Vložil: Kate

Poznám ten pocit keď som mala 15 stále som sa rezala a stále som bola buď opýta alebo zhulena vtedy som si myslela že iba to je riešenie problémov našťastie už ten problém nemám vdaka bohu. Teraz mám svojhu muza ktorý je vždy pri mne milujem ho nadovšetko :-) :-) držím palce aby aj ty si sa z tohto dostala lebo jazvy ti neostanu len na tele ale aj na duši.

rady do života

Dátum: 29.06.2015 | Vložil: šialenec

Sebapoškodzovanie je v dnešnej dobe najrozšírenejším spôsobom riešenia svojich problémov. Režem sa už 6 rokov a ten pocit je stále rovnako inšpirujúci. Nehodlám s tým prestať je to to najkrajšie, čo môže človek sám pre seba urobiť.

Re:rady do života

Dátum: 19.02.2017 | Vložil: katarína kotrasová

máš celkom zaujímavý názor ja sa režem 5 rokov a už som vyskúšala teda kadečo a ty?? ozvi sa

:)

Dátum: 06.05.2015 | Vložil: lol

poznam ten pocit,ale ja som prestala :)

Mne to príde sexy :)

Dátum: 23.02.2015 | Vložil: Martin

Ahoj, mne to príde sexy.

Pekný deň :)

stinstinu.blog.cz

Dátum: 22.02.2014 | Vložil: Lillie

Drž se srdíčko♥ Je mi moc líto, že máš až takové trápení, že si musíš takhle ubližovat, ale věř, že je tady kolem tebe spousty lidí, co tě mají rádi a kterým se můžeš kdykoliv svěřit :)

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok