Jednoduchý tréningový plán na brucho pre bežné ženy: 10 minút denne vám neublíži!

14.02.2014 12:56

 Oblasť pásu a neforemné brucho zostáva aj naďalej najrozšírenejšou partiou tela, ktorá trápi (nielen) ženy. Pripravili sme pre vás jednoduchý tréningový plán, ktorý si môže dovoliť každá obyčajná žena a zvládne ho ľavou zadnou!

Brušné svalstvo je jednou z najproblematickejších partií. Skladá sa z hornej, strednej, dolnej a tiež bočnej časti, od čoho by sa mali odvíjať aj cviky. Cvičenia na brucho by preto mali byť navrhnuté tak, aby došlo k spojeniu všetkých partií približne v rovnakej miere. 

Začína sa cvikmi na bočné brušné svalstvo, ktoré by nemali byť príliš zaťažené, v opačnom prípade by časom dochádzalo k nabratiu svalovej hmoty, čo by mohlo váš pás rozšíriť a to predsa nechcete. Dolná časť brucha je spájaná s cvikmi alebo brušákmi, kde sú zapojené aj nohy, v tomto prípade zvislo hore. Na hornú časť brucha sú vhodné klasické skracovačky.

 

Jedálniček počas cvičiacich dní:

Raňajky: Klasické neochutené ovsené vločky zaliate vodou ako kaša alebo acidofilným mliekom
Olovrant: Ovocie
Obed: Kuracie mäso varené alebo dusené (bez oleja), ryža alebo surová či dusená zelenina (zamerajte sa na listovú zeleninu, ktorá vám najviac chutí do 400 g)
Olovrant: 250 g nízkotučného tvarohu
Večera: Zeleninový šalát 400 g zo surovej alebo dusenej zeleniny
 

VIDEO: Inšpirujte sa týmito 10 minútami jednoduchých brušákov - https://www.youtube.com/watch?v=6PXO5Y7M8v8

...

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok