Koľko kalórií spálime pri akých domácich prácach?

16.02.2014 12:59

 Domáce práce sa mnohým hnusia už len pri pomyslení na ne. Akonáhle sa však prekonáme, pustíme sa do nich naplno, ako sa len dá. Vybrali sme pre vás top 10 najčastejších a počet spálených kalórií k nim!

 

Varenie

Väčšinou ženská činnosť alebo skôr povinnosť, pri ktorej sa vždy stojí. Máloktorá gazdinká si uvedomuje, že počas hodiny spáli viac tukov ako napríklad pri pomalom dvíhaní ľahkých činiek.
60 minút =140 kalórií

Žehlenie

Podobný proces „chudnutia“ zažívate aj pri žehlení. Táto, pre mnohých nudná činnosť v skutočnosti nie je až taká márna. Len za hodinu spálite 150 kalórií a verte, že pri precíznom žehlení pánskych košiel možno aj viac.
60 minút =150 kalórií

Umývanie riadu

Ak patríte medzi tých, ktorí ešte nepoužívajú umývačku na riad a uprednostňujú klasiku, máte v niečom tiež výhodu. Pri ručnom umývaní riadu totiž spálite za štvrťhodinu 30 kalórií. 
15 minút  = 30 kalórií

Vysávanie

Vysávanie je skvelá činnosť na rozhýbanie takmer všetkých častí tela. Síce pri ňom často pobolieva chrbát, ale verte, že už za necelú polhodinu spálite takmer 100 kalórií.
25 minút = 100 kalórií

Umývanie kúpeľne

Pri tejto domácej činnosti namáhate najmä ruky a bicepsy. Okrem skvelého pocitu čistoty okolo seba získate aj pocit miernej svalovice, spálite pri ňom totiž 100 kalórií za menej ako polhodinu.
25 minút = 100 kalórií

Umývanie dlážky

Veľmi podobnou činnosťou ako vysávanie a umývanie kúpeľne je aj umývanie dlážky. Pri predstave, že najskôr povysávate a následne dlážku poumývate prídete k celkom slušnému číslu úbytku kalórií.
25 minút = 100 kalórií

Ručné umývanie auta

Priznajte sa, ako často si umývate auto sami? Tí, ktorí majú garáž alebo vlastný pozemok iste oveľa viac a nerobia to nadarmo. Už len počas 20 minút spálite 100 kalórií.
20 minút = 100 kalórií

Umývanie okien

Okná umývame väčšinou 2-4 krát do roka. Nie je to veľmi obľúbená činnosť žien a človek sa pri ručnom umývaní poriadne nadrie. A výsledok? Neuveriteľných 350 kalórií je z vášho tela fuč. Pozor, oproti sexu je to stále o tretinu kalórií menej.
60 minút = 350 kalórií

Rúbanie dreva na dome

Rúbanie dreva patrí výsostne medzi mužské aktivity a povinnosti. Keďže niektoré ženy sa cítia dostatočne silné aj na túto prácu, nie je žiadna rarita, keď vidíme sekať drevo aj nežné pohlavie. Táto náročná činnosť znamená -1600 kalórií za hodinu.
60 minút = 1600 kalórií

Odhadzovanie snehu

Onedlho nás čaká aj táto sezónna činnosť v podobe odhŕňania snehu pred domom alebo bytom. Za polhodinu sme schopní spáliť až 250 kalórií, čo je približne toľko ako počas hrania tenisu.
30 minút = 250 kalórií

 

...

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok